3-слојна маска за лице

3-слојна маска за лице Производители, добавувачи-CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY.
Ние сме секогаш внимава на пазарот и клиентите побарувачката во секое време и менување на нашата стратегија во согласност со неа. Ние производител, на снабдувачот и извозникот на најдобар квалитет на 3-слојна маска за лице како и брза и задоволителна услуга во согласност со животната средина на пазарот и клиентите во Taiwan , Која го отелотворува нашите основни вредности на клиент центрирана и пазарно ориентирани на квалитетот на производот.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на 3-слојна маска за лице по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за 3-слојна маска за лице.
Имаме сопствен моќен таленти кои може да бидете сигурни да испорака на време со добар квалитет и прифатлива цена.

3-слојна маска за лице

има положено строга проверка и може да се пофали здрава пазарна репутација.
  • 3-слојна маска за лице - BG10202W2O21A04
3-слојна маска за лице
модел - BG10202W2O21A04
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Зелена(Бело еластично јаже)
BG10202W2O21A04

【Стандарден】
Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјал
Функција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.
Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)
Боја:Зелена(Бело еластично јаже)
Квантитет:50 парчиња
Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлина
Место на потекло:Произведено во Тајван
Дата на истекување:5 години
Датум на производство:Прикажано на пакувањето
Забележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци.

【Карактеристично】
◆BFE>95%
◆пријателски на кожата,дише,Удобно за носење цел ден
◆Ушни ремени со 8 пински,Висока еластичност и удобност

【Заеднички проблем】
За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас:
  • Начини на плаќање и испорака
  • Кога ќе ја добијам стоката по нарачката?
  • Како да се пресметаат трошоците за испорака
  • Дали треба да платам царина?

Enquiry Now
производи Листа
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Розова(Бело еластично јаже)BP10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Розова(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Двете страни на маската се цврсто затворени, моќта за блокирање на вируси до 95%】ЦДЦ ја споредува заштитата од вируси на различни стилови на носење маски.Според неговиот извештај за истражување.Доколку заразеното лице не носи маска、Сепак,се носат контактите.Цврсто свиткајте ги двете страни на маската на лицето.Во голема мера ја зголемува заштитата од 7.5%до 64.5%,57 процентни поени повеќе. Ако заразеното лице и контактот носат.И двајцата навистина ги превиткаа и цврсто ги врзаа двете страни на маската.Заштитата се зголеми од 84.3%до 95.9%.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Виолетова(Бело еластично јаже)BV10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Виолетова(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Практичен нов метод на виткање маска】 Земете ја маската однадвор,стави го Притиснете и фиксирајте ги лентите на образите на носот;Маската се повлекува малку надолу, така што целосно ја покрива брадата. Притиснете го работ на маската со прстите за да ја поправите положбата. Со другиот прст,свиткајте го наборот нагоре Ако сакате да бидете поусогласени,Земете мало парче лента за да го држите на место;Потоа преминете ја лентата за уво и ставете ја зад увото. Повторете на другата страна,Заврши. Во голема мера го зголемува степенот на затегнатост,Подобра хигиена и безбедност.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Жолта(Бело еластично јаже)BY10202W2O11A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Жолта(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Релевантна сертификација】 Министерство за здравство Систем за медицинска опрема Yizi бр.008753 Жонгши Јаочангзи бр.MD6203002682 Регистриран во американската ФДА во 2020 година-Сертификација бр.:10077857 Добиен меѓународен ISO13485:Сертификација од 2016 година 【Изберете според обликот на маската】Маските за еднократна употреба, исто така, може да се поделат на”тип на брчки”и”три-димензионален тип”според нивната форма.И двете имаат свои предности за различни случаи на употреба,Можете да изберете според вашите потреби: збрчкана маска:За оние кои често имаат потреба да разговараат со луѓеТри-димензионална маска:Дишете слободно и не влијаете лесно на шминката