3Д маска

3Д маска | CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY.
CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY е професионална производителот, набавувачот и извозник специјализирана за развој и производство на 3Д маска. Ние се наоѓа во Taiwan, Со удобен превоз пристап. Сите наши производи се поседува добра репутација во истата индустрија со одличен квалитет и прифатлива цена.
Да купувате со висок квалитет 3Д маскапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за 3Д маска од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan.
Гарантира сите

3Д маска

согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.
  • 3Д маска - 4DW70202W101G02
3Д маска
модел - 4DW70202W101G02
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_Бисер бело
4DW70202W101G02

【Стандарден】
Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјал
Функција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.
Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш13хВ15см)
Боја:Бисер бело
Квантитет:5 парчиња
Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлина
Место на потекло:Произведено во Тајван
Дата на истекување:5 години
Датум на производство:Прикажано на пакувањето
Забележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци.

【Карактеристично】
Главната карактеристика на трите-димензионална маска е тоа што има дизајн кој одговара на кривата на лицето.Бидејќи предниот крај на маската не ги допира директно усните.Дури и со шминка и кармин на лицето,Дон’не грижете се за оштетување на вашата шминка.Така, оваа маска е многу популарна кај жените.од друга страна,Носењето на оваа маска не е лесно да се чувствувате затнато,Тоа нема да влијае на мазноста на дишењето.Само затоа што структурата подобро одговара на обликот на лицето,И различно од збрчканиот тип,има влечна еластичност,Може да дојде до поместување кога не може да се зборува.
Enquiry Now
производи Листа
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_Црното4DW10202B1IG02 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна 13.6х11см)Боја:Црното(Сино еластично јаже)Квантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 три-димензионален простор Маските можат да спречат паѓање на шминката. пријателски на кожата,дише,Удобно за носење цел ден. визуелен дизајн на мало лице,Поставете го лицето на двете страни. 8-Ушни ремени со 12 пински,Висока еластичност и удобност. Супер стилски во контрастни бои.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_Црното4DW70202W101G02 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш13хВ15см)Боја:ЦрнотоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 Супер мек еластичен материјал. Носете блиску до телото без олабавување. Може да се изолира,прашина,мирис. Дише и лесно се исфрла топлината. 3-слој не-ткаен дизајн,Најудобно за носење кога имате настинка или чувствителен нос. Еден-парче маска,Структурата е во согласност со кривата на јавното лице,Засилена удобност.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_боја на кожа4DW70202W2IG02 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна 13.6х11см)Боја:боја на кожа(Бело еластично јаже)Квантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабелешка:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 дизајн на мало лице,Може да носат и постари деца. Подобро одговара на лицето,сеопфатна одбрана,Побезбедно да се излезе. Класична едноставна боја,никогаш не излегувај од мода. Исечениот дизајн може ефикасно да спречи замаглување на очилата. Проширете го просторот за дишење,Нека убавата шминка трае цел ден. Облечете се за да покажете бело,шармот на темпераментот вртоглаво расте!