3Д хируршка маска

3Д хируршка маска Добавувач и производител во Taiwan.
CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY е производител, на снабдувачот и извозникот 3Д хируршка маска со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила во Taiwan. Со широк спектар, одличен квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се широко се користат во на пазарот и други индустрии.
За да го пронајдете и купувате најдоброто 3Д хируршка маска, треба да знаете за највисок квалитет на 3Д хируршка маска производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan.
Ние нудиме повеќе високо ниво

3Д хируршка маска

и со полно работно срце услуги. Ние ви овозможи со сигурен производи, доверлив производство способност и богати и моќни тактички knowledge.We имаат искусни инженери и секогаш ви обезбеди висок квалитет на производите со брза испорака.
  • 3Д хируршка маска - 4DW70202W101G02
3Д хируршка маска
модел - 4DW70202W101G02
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_Црното
4DW70202W101G02

【Стандарден】
Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјал
Функција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.
Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш13хВ15см)
Боја:Црното
Квантитет:5 парчиња
Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлина
Место на потекло:Произведено во Тајван
Дата на истекување:5 години
Датум на производство:Прикажано на пакувањето
Забележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци.

【Карактеристично】
  • Супер мек еластичен материјал.
  • Носете блиску до телото без олабавување.
  • Може да се изолира,прашина,мирис.
  • Дише и лесно се исфрла топлината.
  • 3-слој не-ткаен дизајн,Најудобно за носење кога имате настинка или чувствителен нос.
  • Еден-парче маска,Структурата е во согласност со кривата на јавното лице,Засилена удобност.

Enquiry Now
производи Листа
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_Бисер бело4DW70202W101G02 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш13хВ15см)Боја:Бисер белоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】Главната карактеристика на трите-димензионална маска е тоа што има дизајн кој одговара на кривата на лицето.Бидејќи предниот крај на маската не ги допира директно усните.Дури и со шминка и кармин на лицето,Дон’не грижете се за оштетување на вашата шминка.Така, оваа маска е многу популарна кај жените.од друга страна,Носењето на оваа маска не е лесно да се чувствувате затнато,Тоа нема да влијае на мазноста на дишењето.Само затоа што структурата подобро одговара на обликот на лицето,И различно од збрчканиот тип,има влечна еластичност,Може да дојде до поместување кога не може да се зборува.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_Црното4DW10202B1IG02 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна 13.6х11см)Боја:Црното(Сино еластично јаже)Квантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 три-димензионален простор Маските можат да спречат паѓање на шминката. пријателски на кожата,дише,Удобно за носење цел ден. визуелен дизајн на мало лице,Поставете го лицето на двете страни. 8-Ушни ремени со 12 пински,Висока еластичност и удобност. Супер стилски во контрастни бои.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_боја на кожа4DW70202W2IG02 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна 13.6х11см)Боја:боја на кожа(Бело еластично јаже)Квантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабелешка:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 дизајн на мало лице,Може да носат и постари деца. Подобро одговара на лицето,сеопфатна одбрана,Побезбедно да се излезе. Класична едноставна боја,никогаш не излегувај од мода. Исечениот дизајн може ефикасно да спречи замаглување на очилата. Проширете го просторот за дишење,Нека убавата шминка трае цел ден. Облечете се за да покажете бело,шармот на темпераментот вртоглаво расте!