Апчиња против мамурлак

Апчиња против мамурлак Производители, добавувачи-CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY.
Ние сме Taiwan производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката на богати квалитет Апчиња против мамурлак производи. Овие високо кралски изглед на производот ние производство доаѓаат со комплексно направено изработка. Ние сопствената група на искусни и талентирани дизајнери кои направиле производи кои се добро прифатени од страна на нашите клиенти. Посветени за да се постигне 100% задоволството на клиентите, ние одвојте екстремни грижа за да се обезбеди доследна пред и по продажбата на услуги на повеќето разумна цена.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Апчиња против мамурлак, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan.
Имаме искуство за производство на високо квалитетни

Апчиња против мамурлак

Нашите производи може да ги исполни барањата на клиентите, очекувајќи големи нарачки. И ние исто така се надеваат дека ќе се изгради долгорочни односи со нашите клиенти.
  • Апчиња против мамурлак - OTH018
Апчиња против мамурлак
модел - OTH018
”Шик Совршен”Таблета за црн дроб за будење
OTH018

【Стандарден】
Состојки:патентирана екстракција на кенпонаши(малтодекстрин,екстракција на кенпонаши)、квасец во прав(никотинска киселина,пантотенска киселина,витамин Б6,витамин Б2,витамин Б1,Фолна киселина,биотин),екстракција на caryophylli flos(екстракција на caryophylli flos,арапска гума за џвакање,силициум диоксид) ,Комплекс куркумин C3®патентирана екстракција на куркумин,екстракција на артишок(екстракција на артишок,малтодекстрин),спирулина,хлорела,екстракција на бела квао круа,патентиран SBY-1 пивски квасец во прав,малтодекстрин
содржина:1 капсула 0.5 g x 1 пакет има 4 капсули,вкупно 10 пакети
Насока:Земете 4 таблети 30-60 минути пред да биде потребно.
Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлина
Место на потекло:Произведено во Тајван
Дата на истекување:2 години
Датум на производство:Прикажано на пакувањето
Внимание:Трудници,доилки и деца ве молиме избегнувајте јадење.Исто така,избегнувајте да пиете засладени пијалоци за да избегнете повраќање.

【Нутриционистички факти】
Големина на порција 2гр(Послужување по торба:1)
содржина-Количина од порција/Дневен референтен процент
Калории-5.4кал/0%
Протеини-0.2гр/0%
Вкупно масти-0.02 гр/0%
Заситени масти-0гр/0%
Транс масти-0гр/ *
Јаглехидрати-1.1гр/0%
Шеќер-0.04 гр/ *
Натриум-0.4 мг/0%

*Референтната вредност не е наведена
Дневна референца:Калории 2000кал、Протеини 60 гр、Вкупни масти 60 гр、Заситени масти 18 g、Јаглехидрати 300 гр、Натриум 2000 мг*

【Карактеристично】
  • Одложена апсорпција,забрза метаболизмот
  • Природна формула,Нема додадени ексципиенси
  • Има голем број патентирани формули на Тајван

【Екстракт од пупки од јоргован】
  • Еден од долгите-препознаените придобивки од пупките на јоргованот е ублажување на болката.
  • Оригиналната фабрика’Ексклузивната технологија извлекува 6 функционални полифеноли од пупки од каранфилче.
  • 經Голем број експерименти со луѓе и експерименти со животни го покажаа тоа,Антиоксиданс,анти-воспалителна,ублажување на симптомите на мамурлак,заштита на црниот дроб,стомакот,итн.Меѓу нив,човечките експерименти за мамурлакот вклучуваат забрзување на метаболизмот на алкохолот и неговите токсични метаболити,намалување на оксидативните реакции кои го оштетуваат телото,намалување на воспалението,намалување на непријатноста од мамурлак,и намалување на заморот.
  • Природен растителен извор,исто така во листата на ГРАС.
Enquiry Now
производи Листа
”Шик Совршен”Таблета за црн дроб за будењеOTH018 【Стандарден】Состојки:патентирана екстракција на кенпонаши(малтодекстрин,екстракција на кенпонаши)、квасец во прав(никотинска киселина,пантотенска киселина,витамин Б6,витамин Б2,витамин Б1,Фолна киселина,биотин),екстракција на caryophylli flos(екстракција на caryophylli flos,арапска гума за џвакање,силициум диоксид) ,Куркумин C3 комплекс®патентирана екстракција на куркумин,екстракција на артишок(екстракција на артишок,малтодекстрин),спирулина,хлорела,екстракција на бела квао круа,патентиран SBY-1 пивски квасец во прав,малтодекстринсодржина:1 капсула 0.5 g x 1 пакет има 4 капсули,вкупно 10 пакетиНасока:Земете 4 таблети 30-60 минути пред да биде потребно.Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:2 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоВнимание:Бремените жени,доилки и деца ве молиме избегнувајте јадење.Исто така,избегнувајте да пиете засладени пијалоци за да избегнете повраќање. 【Нутриционистички факти】Големина на порција 2гр(Послужување по торба:1)содржина-Количина од порција/Дневен референтен процентКалории-5.4кал/0%Протеини-0.2гр/0%Вкупно масти-0.02 гр/0%Заситени масти-0гр/0%Транс масти-0гр/ *Јаглехидрати-1.1гр/0%Шеќер-0.04 гр/ *Натриум-0.4 мг/0% *Референтната вредност не е наведенаДневна референца:Калории 2000кал、Протеини 60 гр、Вкупни масти 60 гр、Заситени масти 18 g、Јаглехидрати 300гр、Натриум 2000 мг* 【Патентиран екстракт од семе од аурантиум】 Избрани семиња од цитрон од Jeollanam-направи,Јужна Кореа,И ја освои Корејската претседателска награда во 2012 година. Citrus aurantium се смета дека има очигледни и брзи ефекти врз негувањето на црниот дроб,заштита на црниот дроб,враќање на физичката сила,и ослободување од алкохол. Оваа состојка има 3 патенти,Вклучувајќи патенти за процес и ефикасност. покажуваат истражувањата,Екстрактот од цитрус аурантиум го намалува алкохолот-индуцирани симптоми на мамурлак кај здрави субјекти. 【Екстракт од артишок,Хлорела,Спирулина,Пуерарија флавоноиди】 Артишокот долго време се користи како третман за болести на црниот дроб или жолчното кесе во земјите ширум светот(на пример Европа).Често се користи во традиционалната медицина за детоксикација на црниот дроб и метаболизам на замастен црн дроб. Изберете Хлорела(зелени алги)со Тајван’патентиран процес.Протеините и диеталните влакна содржани сами по себе можат да ја одложат апсорпцијата на алкохолот. Изберете спирулина(цијанобактерии)со Тајван’патентирана ефикасност.Експерименталните резултати покажуваат дека може да го намали алкохолното воспаление на црниот дроб и алкохолниот гастричен улкус. Pueraria lobata содржи супстанции,како што се изофлавоните,кои го одложуваат празнењето на желудникот,што пак ја одложува апсорпцијата на алкохолот.
”Шик Совршен”Таблета за црн дроб за будењеOTH018 【Стандарден】Состојки:патентирана екстракција на кенпонаши(малтодекстрин,екстракција на кенпонаши)、квасец во прав(никотинска киселина,пантотенска киселина,витамин Б6,витамин Б2,витамин Б1,Фолна киселина,биотин),екстракција на caryophylli flos(екстракција на caryophylli flos,арапска гума за џвакање,силициум диоксид) ,Комплекс куркумин C3®патентирана екстракција на куркумин,екстракција на артишок(екстракција на артишок,малтодекстрин),спирулина,хлорела,екстракција на бела квао круа,патентиран SBY-1 пивски квасец во прав,малтодекстринсодржина:1 капсула 0.5 g x 1 пакет има 4 капсули,вкупно 10 пакетиНасока:Земете 4 таблети 30-60 минути пред да биде потребно.Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:2 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоВнимание:Трудници,доилки и деца ве молиме избегнувајте јадење.Исто така,избегнувајте да пиете засладени пијалоци за да избегнете повраќање. 【Нутриционистички факти】Големина на порција 2гр(Послужување по торба:1)содржина-Количина од порција/Дневен референтен процентКалории-5.4кал/0%Протеини-0.2гр/0%Вкупно масти-0.02 гр/0%Заситени масти-0гр/0%Транс масти-0гр/ *Јаглехидрати-1.1гр/0%Шеќер-0.04 гр/ *Натриум-0.4 мг/0% *Референтната вредност не е наведенаДневна референца:Калории 2000кал、Протеини 60 гр、Вкупни масти 60 гр、Заситени масти 18 g、Јаглехидрати 300 гр、Натриум 2000 мг* 【Квасец група Б&Патентиран пивар’s Квасец】 Б комплексот е поврзан со метаболизмот на енергија и аминокиселини.Метаболизмот на алкохолот главно зависи од црниот дроб.Затоа,Дополнувањето на Б групата може да помогне во метаболизмот. Квасец групата Б користи квасец група Б произведена од светот’водечки производители на функционални квасец,Изворот е природен квасец за јадење,Содржи елементи во трагови како што се витамини и минерали. Патентиран производител на пиво’квасецот содржи протеини,Б витамини и минерали.Помага да се зголеми енергијата и да се зајакне метаболизмот. Квасец група Б+Бруер’s Квасец,Ко-додаток на витамини(особено Б комплексот)и минерали,Подобрување на метаболизмот и намалување на заморот.
”Шик Совршен”Таблета за црн дроб за будењеOTH018 【Стандарден】Состојки:патентирана екстракција на кенпонаши(малтодекстрин,екстракција на кенпонаши)、квасец во прав(никотинска киселина,пантотенска киселина,витамин Б6,витамин Б2,витамин Б1,Фолна киселина,биотин),екстракција на caryophylli flos(екстракција на caryophylli flos,арапска гума за џвакање,силициум диоксид) ,Комплекс куркумин C3®патентирана екстракција на куркумин,екстракција на артишок(екстракција на артишок,малтодекстрин),спирулина,хлорела,екстракција на бела квао круа,патентиран SBY-1 пивски квасец во прав,малтодекстринсодржина:1 капсула 0.5 g x 1 пакет има 4 капсули,вкупно 10 пакетиНасока:Земете 4 таблети 30-60 минути пред да биде потребно.Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:2 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоВнимание:Трудници,доилки и деца ве молиме избегнувајте јадење.Исто така,избегнувајте да пиете засладени пијалоци за да избегнете повраќање. 【Нутриционистички факти】Големина на порција 2гр(Послужување по торба:1)содржина-Количина од порција/Дневен референтен процентКалории-5.4кал/0%Протеини-0.2гр/0%Вкупно масти-0.02 гр/0%Заситени масти-0гр/0%Транс масти-0гр/ *Јаглехидрати-1.1гр/0%Шеќер-0.04 гр/ *Натриум-0.4 мг/0% *Референтната вредност не е наведенаДневна референца:Калории 2000кал、Протеини 60 гр、Вкупни масти 60 гр、Заситени масти 18 g、Јаглехидрати 300 гр、Натриум 2000 мг* 【Патентиран C3 куркумин】 Клинички најпроверениот бренд на куркума на пазарот денес(Објавени се повеќе од 80 трудови).Неколку студии вклучуваат анти-воспалителна,антиоксиданс,и црниот дроб-заштитен потенцијал. експериментално потврдено,Оваа состојка е ефикасен биопротектор,Со спречување на формирање на слободни радикали и попречување на дејството на веќе формираните слободни радикали.Овие два начини да се постигне ефект на анти-оксидација. Добиени патенти од САД и ЕУ(За составот,начин на употреба и процес на екстракција). Моментално единствениот куркумин на пазарот кој е прегледан од американската ФДА и добиен GRAS.Затоа,има изобилство податоци за безбедноста на храната.