3D маска за лице за еднократна употреба

3D маска за лице за еднократна употреба Производител, добавувач-CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY.
Taiwan производителот, снабдувачот, CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY беше добро познат компанијата да обезбеди 3D маска за лице за еднократна употреба производи. Ние него го правиме и го прават строга контрола на квалитетот во нашата фабрика. Сите наши производи се во согласност и тестирани 100% пред породувањето. Нашите производи не се само прави маркетинг во светот, но, исто така, поставување на квалитет и trustable бренд. Ние секогаш имајте на иновации, одличен квалитет, со разумна цена и навремена испорака на ум за да се исполнат потребите на клиентите. Ние исто така нудиме многу видови на производи, добредојде на нашата веб-страница за да добиете повеќе информации! Ние сакаме да имаме долгорочни деловни односи со вас во блиска иднина.
Најдете и купете 3D маска за лице за еднократна употреба по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на 3D маска за лице за еднократна употреба во Taiwan.
Нашите

3D маска за лице за еднократна употреба

одговара на строги норми за квалитет на меѓународниот пазар. Квалитетот е нешто што се земе во нашите чекор, за тоа е неодвоив дел од десната однесување и работа етика. Нашите стандарди за квалитет дејствува како клупата марка за целата индустрија.
  • 3D маска за лице за еднократна употреба - 4DW70202W2IG02
3D маска за лице за еднократна употреба
модел - 4DW70202W2IG02
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_боја на кожа
4DW70202W2IG02

【Стандарден】
Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјал
Функција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.
Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна 13.6х11см)
Боја:боја на кожа(Бело еластично јаже)
Квантитет:5 парчиња
Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлина
Место на потекло:Произведено во Тајван
Дата на истекување:5 години
Датум на производство:Прикажано на пакувањето
Забелешка:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци.

【Карактеристично】
  • дизајн на мало лице,Може да носат и постари деца.
  • Подобро одговара на лицето,сеопфатна одбрана,Побезбедно да се излезе.
  • Класична едноставна боја,никогаш не излегувај од мода.
  • Исечениот дизајн може ефикасно да спречи замаглување на очилата.
  • Проширете го просторот за дишење,Нека убавата шминка трае цел ден.
  • Облечете се за да покажете бело,шармот на темпераментот вртоглаво расте!
Enquiry Now
производи Листа
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_Бисер бело4DW70202W101G02 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш13хВ15см)Боја:Бисер белоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】Главната карактеристика на трите-димензионална маска е тоа што има дизајн кој одговара на кривата на лицето.Бидејќи предниот крај на маската не ги допира директно усните.Дури и со шминка и кармин на лицето,Дон’не грижете се за оштетување на вашата шминка.Така, оваа маска е многу популарна кај жените.од друга страна,Носењето на оваа маска не е лесно да се чувствувате затнато,Тоа нема да влијае на мазноста на дишењето.Само затоа што структурата подобро одговара на обликот на лицето,И различно од збрчканиот тип,има влечна еластичност,Може да дојде до поместување кога не може да се зборува.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_Црното4DW10202B1IG02 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна 13.6х11см)Боја:Црното(Сино еластично јаже)Квантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 три-димензионален простор Маските можат да спречат паѓање на шминката. пријателски на кожата,дише,Удобно за носење цел ден. визуелен дизајн на мало лице,Поставете го лицето на двете страни. 8-Ушни ремени со 12 пински,Висока еластичност и удобност. Супер стилски во контрастни бои.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_Црното4DW70202W101G02 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш13хВ15см)Боја:ЦрнотоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 Супер мек еластичен материјал. Носете блиску до телото без олабавување. Може да се изолира,прашина,мирис. Дише и лесно се исфрла топлината. 3-слој не-ткаен дизајн,Најудобно за носење кога имате настинка или чувствителен нос. Еден-парче маска,Структурата е во согласност со кривата на јавното лице,Засилена удобност.