Маска за лице за еднократна употреба

Маска за лице за еднократна употреба | CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY.
Ние сме искусни Taiwan Маска за лице за еднократна употреба производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Ние правиме производство и развој во согласност со СОП. Со нашите маркетинг и производство искуство, со отворен ум подобрување, предизвикувачки чекор напред, професионален менаџмент и иновативен дизајн, ние сме биле рапидно расте. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Маска за лице за еднократна употреба. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Маска за лице за еднократна употреба кои нудат најдобра цена во Taiwan.
Ние сме специјализирани во fabricating широк спектар на

Маска за лице за еднократна употреба

. Наши производи се заврши до совршенство од страна на нашите експертски тим на дизајнери и се предмет на прилагодување, како за на барањата на нашите клиенти.
  • Маска за лице за еднократна употреба - BY10202W2O11A04
Маска за лице за еднократна употреба
модел - BY10202W2O11A04
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Жолта(Бело еластично јаже)
BY10202W2O11A04

【Стандарден】
Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјал
Функција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.
Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)
Боја:Жолта(Бело еластично јаже)
Квантитет:50 парчиња
Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлина
Место на потекло:Произведено во Тајван
Дата на истекување:5 години
Датум на производство:Прикажано на пакувањето
Забележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци.

【Релевантна сертификација】
  • Министерство за здравство Систем за медицинска опрема Yizi бр.008753
  • Жонгши Јаочангзи бр.MD6203002682
  • Регистриран во американската ФДА во 2020 година-Сертификација бр.:10077857
  • Добиен меѓународен ISO13485:Сертификација од 2016 година

【Изберете според обликот на маската】
Маските за еднократна употреба, исто така, може да се поделат на”тип на брчки”и”три-димензионален тип”според нивната форма.И двете имаат свои предности за различни случаи на употреба,Можете да изберете според вашите потреби:
збрчкана маска:За оние кои често имаат потреба да разговараат со луѓе
Три-димензионална маска:Дишете слободно и не влијаете лесно на шминката
Enquiry Now
производи Листа
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Розова(Бело еластично јаже)BP10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Розова(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Двете страни на маската се цврсто затворени, моќта за блокирање на вируси до 95%】ЦДЦ ја споредува заштитата од вируси на различни стилови на носење маски.Според неговиот извештај за истражување.Доколку заразеното лице не носи маска、Сепак,се носат контактите.Цврсто свиткајте ги двете страни на маската на лицето.Во голема мера ја зголемува заштитата од 7.5%до 64.5%,57 процентни поени повеќе. Ако заразеното лице и контактот носат.И двајцата навистина ги превиткаа и цврсто ги врзаа двете страни на маската.Заштитата се зголеми од 84.3%до 95.9%.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Виолетова(Бело еластично јаже)BV10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Виолетова(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Практичен нов метод на виткање маска】 Земете ја маската однадвор,стави го Притиснете и фиксирајте ги лентите на образите на носот;Маската се повлекува малку надолу, така што целосно ја покрива брадата. Притиснете го работ на маската со прстите за да ја поправите положбата. Со другиот прст,свиткајте го наборот нагоре Ако сакате да бидете поусогласени,Земете мало парче лента за да го држите на место;Потоа преминете ја лентата за уво и ставете ја зад увото. Повторете на другата страна,Заврши. Во голема мера го зголемува степенот на затегнатост,Подобра хигиена и безбедност.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Зелена(Бело еластично јаже)BG10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Зелена(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 ◆BFE>95% ◆пријателски на кожата,дише,Удобно за носење цел ден ◆Ушни ремени со 8 пински,Висока еластичност и удобност 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?