Висок квалитет Маска за еднократна употреба Добавувач, производител од Taiwan.
CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY е професионална производител и извозник на посебни Маска за еднократна употреба, Ние ќе ви обезбедиме со производи на добро гарантиран квалитет, конкурентна цена и добра услуга. Ние ќе бидеме среќни да ви даде цитат од приемот на вашата детална барања.

Маска за еднократна употреба

”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Розова(Бело еластично јаже)BP10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Розова(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Двете страни на маската се цврсто затворени, моќта за блокирање на вируси до 95%】ЦДЦ ја споредува заштитата од вируси на различни стилови на носење маски.Според неговиот извештај за истражување.Доколку заразеното лице не носи маска、Сепак,се носат контактите.Цврсто свиткајте ги двете страни на маската на лицето.Во голема мера ја зголемува заштитата од 7.5%до 64.5%,57 процентни поени повеќе. Ако заразеното лице и контактот носат.И двајцата навистина ги превиткаа и цврсто ги врзаа двете страни на маската.Заштитата се зголеми од 84.3%до 95.9%.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Виолетова(Бело еластично јаже)BV10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Виолетова(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Практичен нов метод на виткање маска】 Земете ја маската однадвор,стави го Притиснете и фиксирајте ги лентите на образите на носот;Маската се повлекува малку надолу, така што целосно ја покрива брадата. Притиснете го работ на маската со прстите за да ја поправите положбата. Со другиот прст,свиткајте го наборот нагоре Ако сакате да бидете поусогласени,Земете мало парче лента за да го држите на место;Потоа преминете ја лентата за уво и ставете ја зад увото. Повторете на другата страна,Заврши. Во голема мера го зголемува степенот на затегнатост,Подобра хигиена и безбедност.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Жолта(Бело еластично јаже)BY10202W2O11A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Жолта(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Релевантна сертификација】 Министерство за здравство Систем за медицинска опрема Yizi бр.008753 Жонгши Јаочангзи бр.MD6203002682 Регистриран во американската ФДА во 2020 година-Сертификација бр.:10077857 Добиен меѓународен ISO13485:Сертификација од 2016 година 【Изберете според обликот на маската】Маските за еднократна употреба, исто така, може да се поделат на”тип на брчки”и”три-димензионален тип”според нивната форма.И двете имаат свои предности за различни случаи на употреба,Можете да изберете според вашите потреби: збрчкана маска:За оние кои често имаат потреба да разговараат со луѓеТри-димензионална маска:Дишете слободно и не влијаете лесно на шминката
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Зелена(Бело еластично јаже)BG10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Зелена(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 ◆BFE>95% ◆пријателски на кожата,дише,Удобно за носење цел ден ◆Ушни ремени со 8 пински,Висока еластичност и удобност 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
За да го пронајдете и купувате најдоброто Маска за еднократна употреба, треба да знаете за највисок квалитет на Маска за еднократна употреба производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan.
Ние, главно, се на

Маска за еднократна употреба

ODM и OEM цел, она што го гледате на интернет се само мали делови од нашите производи. Да имаат подобра резолуција и да добијат брз одговор, ве молиме контактирајте со вашиот спецификации веднаш. Ние ќе се потрудиме да ви ги задоволи.