Маска за еднократна употреба N95

Маска за еднократна употреба N95 по најдобра цена во Taiwan.
CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY е еден од производителот, снабдувачот за да се обезбеди Маска за еднократна употреба N95 и други производи. Сите наши производи се произведени од страна на нашите професионални вештини и капацитети. Ние гарантираме квалитетот на вашите барања. Ние исто така нудиме на нашите клиенти со широк спектар на управување со производ кој одговара на строги барања за квалитет на меѓународниот пазар кој заработил нашата компанија во различни углед на квалитет ориентиран Taiwan извозникот. Ние сме признати како еден од водечките трговци во овој сектор се должи на нашата способност за снабдување беспрекорна производи на нашите клиенти. Ние положи нашата нога години назад и оттогаш ние се стремиме да се испорача во нашите производи иновации, конкурентни цени и квалитетот управувано задоволството на клиентите.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Маска за еднократна употреба N95, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan.
Ние се стремиме да им обезбеди на клиентите со најдобрите цени, богати и добар квалитет

Маска за еднократна употреба N95

, Строга контрола на квалитетот, побрзо отворање на времето за испорака и професионални услуги, нека клиент да бидете сигурни на нивните нарачки за нас.
  • Маска за еднократна употреба N95 - 4D0202W1O21G01-B ​​​​​​​
Маска за еднократна употреба N95
модел - 4D0202W1O21G01-B ​​​​​​​
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-TN95_Црно и сино
4D0202W1O21G01-Б

【Стандарден】
Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјал
Функција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.
Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш15хВ16см)
Боја:Црното(Сино еластично јаже)
Квантитет:5 парчиња
Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлина
Место на потекло:Произведено во Тајван
Дата на истекување:5 години
Датум на производство:Прикажано на пакувањето
Забележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци.

【Карактеристично】
  • Четири слоеви на филтрација,лесен и дише,одговара на обликот на лицето
  • Без азо бои,без формалдехид,без флуоресцентни пигменти,без тешки метали
  • Произведено во Тајван.Безбедност.здрав.мирен ум

【Внимание за испорака】
  • Фабричка маса-произведената стока може да предизвика дефекти.Кога ќе ја примите стоката,ве молам”Видео”да провери дали има дефекти и грешки,и контактирајте не во рок од три дена.
  • Амбалажата се носи поради превоз,но не влијае на функцијата на употреба и не е дефект.
  • Сликата е малку осветлена,бидејќи сите’Бојата на екранот е различна,постои ризик од хроматска аберација,не е наведен како неисправен производ.

Enquiry Now
производи Листа
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-TN95_Црното4D0202W1O21G01 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш15хВ16см)Боја:ЦрнотоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 Двослоен Meltblown четири слоеви на заштита,BFE>99%. три-димензионален простор Маските можат да спречат паѓање на шминката. пријателски на кожата,дише,Удобно за носење цел ден. 8-Ушни ремени со 12 пински,Висока еластичност и удобност. стилска класична црна боја
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-TN95_Црното4D0202W1O21G01 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш15хВ16см)Боја:ЦрнотоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Кои се разликите и карактеристиките од другите маски?】 Просечната заштитна ефикасност на субмикронските честички(NaCI честички 0.07 5 вм)е над 80%,шикперфектни’s е 99.41% Минималниот притисок на пенетрација на синтетичката крв е 80 mmHg Стапката на бактериска филтрација е повеќе од 95%,шикперфектни’s TN95>99.9 Тајвански стандард「CNS14774(T5017)медицинска маска」Барање спецификации Тајвански стандард「CNS14776(T4038)медицинска маска」Барање спецификации Класа на запаливост 1(3.Отпорност на пламен од 5 секунди или повеќе или без пожар) Разлика во притисокот(респираторна импеданса)под 5mmH20cm
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-TN95_Бело4D0202W2O21G01 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш15хВ16см)Боја:БелоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 Бело за професионален изглед Болниците и клиниките го користат. Погоден за корисници кои мора да влезат и да излезат од области со голема густина на гужва. Пакување торбичка со патент за хигиена и добро складирање. Користење на вода електростатско топење разнесено.Повеќе од 3.5 пати поголема пропустливост на воздухот од обичната крпа со топење. ХЕПА може да достигне повеќе од 99.95%во PFE(ефект на филтрација на честички)