Рамна маска

Рамна маска Производители. Купете висок квалитет Рамна маска од Taiwan.
Како еден од производители, добавувачи и извозници на Рамна маска, Фабрика се наоѓа во Taiwan. нашата мисија е да се пионери на хај-тек индустрија со доставување долгорочна вредност на клиентите, вработените и партнерите преку продолжи иновации и квалитет во сите аспекти на нашиот бизнис. Ние продолжува да иновираат, да се изгради и да ги донесе на пазарот врвните. ве молиме контактирајте не токму сега!
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Рамна маска по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Рамна маска.
Цело време, ние се нагласи развојот и да воведе нови

Рамна маска

производи на пазарот секоја година. Нашите производи се продава добро во странство на пазарот, како што се Америка и Европа, и се позитивно оценета од страна на клиентите. Ние ги извршуваат управување начело на "квалитет е супериорен, служба е врховен, репутација е првиот", и искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите clients.We добредојде да ни се обратите за повеќе информации и со нетрпение очекуваме да работиме со вас!
  • Рамна маска - BV30202V1O11A04
Рамна маска
модел - BV30202V1O11A04
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Виолетова(Виолетова Еластична јаже)
BV30202V1O11A04

【Стандарден】
Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјал
Функција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.
Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)
Боја:Виолетова(Виолетова Еластична јаже)
Квантитет:50 парчиња
Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлина
Место на потекло:Произведено во Тајван
Дата на истекување:5 години
Датум на производство:Прикажано на пакувањето
Забележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци.

【Вовед во структурата на медицинските маски】
Најчестата структура на медицинската маска е поделена на три слоја.,соодветно:
1.маска надворешниот слој:
Користење на водоотпорни неткаени материјали Spunbond,Вообичаени материјали се ПП(полипропилен,Затоа,надворешниот слој често се нарекува PPSB(=PPSpunbond);Може да блокира капки
2.среден слој на маската:
Користете високо-неткаен материјал со топење со густина,Вообичаени материјали се полипропилен(PPMelt-удар,Вообичаени кратенки MB);Додава процес Meltblown”технологија на електростатска електрода”обработка,Тоа може да го направи топеното не-ткаената ткаенина генерира статички електрицитет,Станете среден слој на маската со висока густина и електро-функција на адсорпција,Филтрира бактериски честички и загадувачи。
3.внатрешен слој на маска:
поради продолжен контакт со кожата,Затоа,најдобро е да се користат материјали кои се влакненца-слободни и имаат помазна површина.;Во Тајван,не-ткаени ткаенини изработени од етилен-PropyleneSideByd често се користи како внатрешен слој на маски.
 
Enquiry Now
производи Листа
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Розова(Розово еластично јаже)BP10202P1O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Розова(Розово еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Многу е важно и како да ја извадите маската】 ╳Соблечете го и ставете го на масата. ╳Преклопете го и ставете го во кесата,користете го следниот пат. ╳замесете го,и фрли во ѓубре. &радикален;Куки за уши кои држат маска(или гумена лента). &радикален;Дон’не ја допирајте површината на маската. &радикален;Откако ќе ја исфрлите маската,задолжително измијте ги рацете. &радикален;Правилно фрлете ги маските. Запомнете ги другите луѓе’s капки на површината на маскатаПациент со капки во устатаДали да се спречат другите од капки,Или спречете се од ширењесите треба да носат маски! Како да”извадете ја маската”и”фрлете ја маската”е исто толку важно како и како да”добро ставете ја маската” ! Ресурс:ICU醫生陳志金
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Жолта(Жолто еластично јаже)BY10202Y1O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Жолта(Жолто еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【хируршка маска:Може ефикасно да ги филтрира бактериите】Хируршките маски обично се конструираат во три слоја:Отпорен на надворешно прскање、Средниот слој има ефект на филтрирање,Внатрешниот слој ја апсорбира влагата,И има 90%блокирачки ефект на честички над 6&му;м,Затоа,може да ги блокира повеќето инфективни бактерии со капки. Погоден за:Користете го кога имате респираторни симптоми како што се настинки и треска,Или користете го на непроветрени места како што се болници и кина. Општите хируршки маски може да се користат околу 6 до 8 часа и треба да се менуваат секој ден.За привремено отстранување,чувајте го во затворачка кеса со патент за да избегнете контаминација. Повторната употреба и миењето маски и нивното изложување на сонце се сите погрешни начини за користење на маските.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Зелена(Зелено еластично јаже)BG10202G1O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Зелена(Зелено еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Носете маска правилно】Прво притиснете го металниот лим на мостот на носот надолу со двете раце по должината на мостот на носот,Прилагодете ја положбата на маската според обликот на лицето за да го зголемите вклопувањето.Треба да биде малку тешко да се дише откако ќе го носите,но ти одговара на лицето,Победи’да биде исто како да не носиш маска. 【Дали е покорисно да се носат два слоја маски?】Многу луѓе мислат дека носењето маски во два слоја има двојна заштита.Всушност,може да влијае на ефектот на филтрирање.Напротив,отпорноста на протокот на воздух низ маската е поголема,отежнато дишење.И ако нема цврста заптивка,ќе истече повеќе гас.