Маски за лице за возрасни по најдобра цена во Taiwan.
CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Маски за лице за возрасни, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Маски за лице за возрасни

”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-TN95_Бело4D0202W2O21G01 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш15хВ16см)Боја:БелоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【карактеристика】 Преку TTRI детекција,ефектот на филтрирање може да достигне 99.9% Високо дишење,можно е и вежбање додека се носи маска. Може да блокира 95%на не-маслени честички со дијаметар од 0.3 микрони или повеќе,вклучувајќи PM2.5. 【Зошто се вика TN95】Освен произведен во Тајван.Тајванската единица за инспекција на текстил од трета страна е「Институт за истражување на текстил во Тајван.」(кратко име:ТТРИ).Значи, Т од TN95 е еднаков на T на Тајван и T на TTRI тестот.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-TN95_Црното4D0202W1O21G01 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш15хВ16см)Боја:ЦрнотоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 Двослоен Meltblown четири слоеви на заштита,BFE>99%. три-димензионален простор Маските можат да спречат паѓање на шминката. пријателски на кожата,дише,Удобно за носење цел ден. 8-Ушни ремени со 12 пински,Висока еластичност и удобност. стилска класична црна боја
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_БелоBW20202W2O22A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:БелоКвантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,Ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Без разлика каква боја е маската,во основа се додека ги совладате 4-те клучни точки,ти не’не мора да се грижите за проблемот со мешање на предниот и задниот дел】 Допрете〔Груба површина нанадвор〕 Парче за мост за нос〔Изложено лице нанадвор〕 Лента за уво〔Кројачко лице нанадвор〕 Боја〔Бело лице навнатре〕 Структурата на маската на медицинската маска е поделена на три слоја.Првиот слој е најнадворешниот слој на обоени не-ткаена ткаенина,кој се третира со анти-прскање вода за да се спречи преносот на капки;вториот слој,средниот слој,е електростатички филтер слој,кој има ефект на филтрирање на бактерии;конечно, внатрешниот слој на третиот слој е направен од вода-апсорбирачки материјал,која може да ја апсорбира пената што ја создава носителот.Затоа,ако позитивното и негативното внатре и надвор се обратат,не само што нема да има заштитен ефект,но водата-абсорбирачкиот слој ќе продолжи да апсорбира надворешни бактерии-кои содржат капки бидејќи водата-абсорбирачкиот слој е свртен кон надвор.Затоа,треба да се посвети посебно внимание при употребата! 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-Возрасни три-димензионална маска_Бисер бело4DW70202W101G02 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш13хВ15см)Боја:Бисер белоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】Главната карактеристика на трите-димензионална маска е тоа што има дизајн кој одговара на кривата на лицето.Бидејќи предниот крај на маската не ги допира директно усните.Дури и со шминка и кармин на лицето,Дон’не грижете се за оштетување на вашата шминка.Така, оваа маска е многу популарна кај жените.од друга страна,Носењето на оваа маска не е лесно да се чувствувате затнато,Тоа нема да влијае на мазноста на дишењето.Само затоа што структурата подобро одговара на обликот на лицето,И различно од збрчканиот тип,има влечна еластичност,Може да дојде до поместување кога не може да се зборува.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Маски за лице за возрасни. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Маски за лице за возрасни кои нудат најдобра цена во Taiwan.
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Маски за лице за возрасни

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Маски за лице за возраснипо најдобра цена воTaiwan .

Хируршка маска , позната и по други имиња како што се Медицинска маска или Маска за еднократна употреба , е лична заштитна опрема што ја користат здравствените работници која служи како механичка бариера што го попречува директниот проток на воздух во и надвор од респираторните отвори (т.е. нос и уста).

CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY обезбедува неколку видови наМаски за лице за возрасни , како што се 3D маска за лице , Антивирусна маска и Маска n95 , освен тоа, овој производ е достапен во различни бои и тоа ни помага да одговориме на различните барања на нашите клиенти и може да се купи од нас по водечки цени на пазарот. Ние ставаме голем акцент на постојаното подобрување на производот, нудејќи ги најприфатливите цени, овие производи се добро тестирани од нашите експерти за различни параметри за задоволство на клиентите.

Исто така, развивме идеално решение за мамурлак. Нашата Таблета за мамурлак е идеална за последователните ефекти на алкохолот Главоболка Гадење и повраќање Поспаност Замор и болки во телото Чувство на печење во стомакот. Обезбедува брзо и ефикасно ослободување од ефектите од напорната ноќ на пиење. Лепенка за ослободување од болка и детергент со Цинк јони се исто така еден од нашите главни производи. Познати сме по квалитетот и ефективноста на нашите производи, што ни помага да стекнеме предност пред нашите конкуренти.

Поддржани од нашите експерти и научни технологии, ние сме во состојба да ги произведуваме нашите производи во согласност со највисоките стандарди за квалитет. Ако сте заинтересирани за нашитеМаски за лице за возрасни или кој било од нашите други производи, ве молиме контактирајте не .