Висок квалитет и најдобра цена Маска n95 во Taiwan.
Нудејќи широк спектар на материјали креирани Маска n95 од нас се смета за нивните квалитетни карактеристики. Бидејќи ние користиме само автентични материјали во создавањето на нашиот асортиман на производи, со што нашиот производ е одделен. Имаме потребни објекти за да ги прилагодите нашите производи според барањата на нашите клиенти.

Маска n95

”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-TN95_Црното4D0202W1O21G01 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш15хВ16см)Боја:ЦрнотоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 Двослоен Meltblown четири слоеви на заштита,BFE>99%. три-димензионален простор Маските можат да спречат паѓање на шминката. пријателски на кожата,дише,Удобно за носење цел ден. 8-Ушни ремени со 12 пински,Висока еластичност и удобност. стилска класична црна боја
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-TN95_Црното4D0202W1O21G01 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш15хВ16см)Боја:ЦрнотоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Кои се разликите и карактеристиките од другите маски?】 Просечната заштитна ефикасност на субмикронските честички(NaCI честички 0.07 5 вм)е над 80%,шикперфектни’s е 99.41% Минималниот притисок на пенетрација на синтетичката крв е 80 mmHg Стапката на бактериска филтрација е повеќе од 95%,шикперфектни’s TN95>99.9 Тајвански стандард「CNS14774(T5017)медицинска маска」Барање спецификации Тајвански стандард「CNS14776(T4038)медицинска маска」Барање спецификации Класа на запаливост 1(3.Отпорност на пламен од 5 секунди или повеќе или без пожар) Разлика во притисокот(респираторна импеданса)под 5mmH20cm
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-TN95_Бело4D0202W2O21G01 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш15хВ16см)Боја:БелоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 Бело за професионален изглед Болниците и клиниките го користат. Погоден за корисници кои мора да влезат и да излезат од области со голема густина на гужва. Пакување торбичка со патент за хигиена и добро складирање. Користење на вода електростатско топење разнесено.Повеќе од 3.5 пати поголема пропустливост на воздухот од обичната крпа со топење. ХЕПА може да достигне повеќе од 99.95%во PFE(ефект на филтрација на честички)
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-TN95_Црно и сино4D0202W1O21G01-Б 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш15хВ16см)Боја:Црното(Сино еластично јаже)Квантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 Четири слоеви на филтрација,лесен и дише,одговара на обликот на лицето Без азо бои,без формалдехид,без флуоресцентни пигменти,без тешки метали Произведено во Тајван.Безбедност.здрав.мирен ум 【Внимание за испорака】 Фабричка маса-произведената стока може да предизвика дефекти.Кога ќе ја примите стоката,ве молам”Видео”да провери дали има дефекти и грешки,и контактирајте не во рок од три дена. Амбалажата се носи поради превоз,но не влијае на функцијата на употреба и не е дефект. Сликата е малку осветлена,бидејќи сите’Бојата на екранот е различна,постои ризик од хроматска аберација,не е наведен како неисправен производ.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Маска n95. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Маска n95 кои нудат најдобра цена во Taiwan.
Имаме во продавница за нашите клиенти, со широк спектар на

Маска n95

кои се користат за различни индустрии. Тоа се нудат на нашите клиенти во стандард, како и кориснички спецификации.