Розова маска за лице

Розова маска за лице Производители, добавувачи во Taiwan.
Нашата компанија е специјализирана за производство, снабдување и извоз на Розова маска за лице. Со стабилна основа на производство и канал на снабдување, ние се одржи многу квалификувани добавувачи како долгорочни партнери за соработка, кои се надлежни да ги задоволи нашите клиенти со високо квалитетни производи и добра услуга. Тука, ние се надеваме да влеземе во кооперативни односи со луѓе од целиот свет, врз основа на рамноправност и взаемна корист со цел да се развие нашата заедничка prospect.Also, ние искрено добредојде купувачи во странство да прават бизнис и подобрување на пријателство со нас.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Розова маска за лице, треба да знаете за највисок квалитет на Розова маска за лице производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan.
Сериозни работи ставови, висок работната ефикасност, и извонредна работа се суштината на принципот раст на компанијата. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Розова маска за лице

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.
  • Розова маска за лице - BP10202W2O21A04
Розова маска за лице
модел - BP10202W2O21A04
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Розова(Бело еластично јаже)
BP10202W2O21A04

【Стандарден】
Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјал
Функција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.
Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)
Боја:Розова(Бело еластично јаже)
Квантитет:50 парчиња
Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлина
Место на потекло:Произведено во Тајван
Дата на истекување:5 години
Датум на производство:Прикажано на пакувањето
Забележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци.

【Двете страни на маската се цврсто затворени, моќта за блокирање на вируси до 95%】
ЦДЦ ја споредува заштитата од вируси на различни стилови на носење маски.Според неговиот извештај за истражување.Доколку заразеното лице не носи маска、Сепак,се носат контактите.Цврсто свиткајте ги двете страни на маската на лицето.Во голема мера ја зголемува заштитата од 7.5%до 64.5%,57 процентни поени повеќе.

Ако заразеното лице и контактот носат.И двајцата навистина ги превиткаа и цврсто ги врзаа двете страни на маската.Заштитата се зголеми од 84.3%до 95.9%.
Enquiry Now
производи Листа
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Виолетова(Бело еластично јаже)BV10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Виолетова(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Практичен нов метод на виткање маска】 Земете ја маската однадвор,стави го Притиснете и фиксирајте ги лентите на образите на носот;Маската се повлекува малку надолу, така што целосно ја покрива брадата. Притиснете го работ на маската со прстите за да ја поправите положбата. Со другиот прст,свиткајте го наборот нагоре Ако сакате да бидете поусогласени,Земете мало парче лента за да го држите на место;Потоа преминете ја лентата за уво и ставете ја зад увото. Повторете на другата страна,Заврши. Во голема мера го зголемува степенот на затегнатост,Подобра хигиена и безбедност.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Жолта(Бело еластично јаже)BY10202W2O11A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Жолта(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Релевантна сертификација】 Министерство за здравство Систем за медицинска опрема Yizi бр.008753 Жонгши Јаочангзи бр.MD6203002682 Регистриран во американската ФДА во 2020 година-Сертификација бр.:10077857 Добиен меѓународен ISO13485:Сертификација од 2016 година 【Изберете според обликот на маската】Маските за еднократна употреба, исто така, може да се поделат на”тип на брчки”и”три-димензионален тип”според нивната форма.И двете имаат свои предности за различни случаи на употреба,Можете да изберете според вашите потреби: збрчкана маска:За оние кои често имаат потреба да разговараат со луѓеТри-димензионална маска:Дишете слободно и не влијаете лесно на шминката
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Зелена(Бело еластично јаже)BG10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Зелена(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Карактеристично】 ◆BFE>95% ◆пријателски на кожата,дише,Удобно за носење цел ден ◆Ушни ремени со 8 пински,Висока еластичност и удобност 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?