Процедура маска за лице

Процедура маска за лице Производител, добавувач-CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY.
Ние сме професионални Taiwan-Базирана компанија која се занимава во Производителот, извозникот и снабдувач Процедура маска за лице со широк спектар. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ако сте заинтересирани во сите стилови, Ве молиме слободно да контактирајте не.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Процедура маска за лице по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Процедура маска за лице.

Процедура маска за лице

достапни во различни димензии, овие може да се прилагоди според специфичните барања на нашите клиенти. Понатаму, ние се тестираат овие строго пред да се потребите на нашите клиенти. Нашите производи се во согласност со добро дефинирани индустриски стандарди и достапни на разумни стапки.
  • Процедура маска за лице - BB10202W2O21A04
Процедура маска за лице
модел - BB10202W2O21A04
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Сино(Бело еластично јаже)
BB10202W2O21A04

【Стандарден】
Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјал
Функција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.
Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)
Боја:Сино(Бело еластично јаже)
Квантитет:50 парчиња
Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлина
Место на потекло:Произведено во Тајван
Дата на истекување:5 години
Датум на производство:Прикажано на пакувањето
Забележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци.

【Медицинските маски не се повеќекратно употребливи】
Сите медицински маски одобрени од Управата за храна и лекови се сингл-употреба,а производителите на лекови ќе наведат во упатството за употреба медицинските маски да не се носат подолго од 8 часа.Кога е оштетен,Ве молиме заменете го веднаш,и секогаш кога ќе ја замените медицинската маска,внимавајте да не го допирате надворешниот слој на маската и да ги контаминирате бактериите покриени на неа.Се препорачува да ја свиткате обоената страна на маската навнатре,Завиткајте го надворешниот слој на маската со бактерии,а потоа фрлете го во корпа за отпадоци,не заборавајте да не го користите повторно.

【Заеднички проблем】
За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас:
  • Начини на плаќање и испорака
  • Кога ќе ја добијам стоката по нарачката?
  • Како да се пресметаат трошоците за испорака
  • Дали треба да платам царина?
Enquiry Now
производи Листа
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-TN95_Бело4D0202W2O21G01 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш15хВ16см)Боја:БелоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【карактеристика】 Преку TTRI детекција,ефектот на филтрирање може да достигне 99.9% Високо дишење,можно е и вежбање додека се носи маска. Може да блокира 95%на не-маслени честички со дијаметар од 0.3 микрони или повеќе,вклучувајќи PM2.5. 【Зошто се вика TN95】Освен произведен во Тајван.Тајванската единица за инспекција на текстил од трета страна е「Институт за истражување на текстил во Тајван.」(кратко име:ТТРИ).Значи, Т од TN95 е еднаков на T на Тајван и T на TTRI тестот.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_БелоBW20202W2O22A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:БелоКвантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【”Три-превиткување”v.с. ”четири-превиткување” 】Во зависност од дизајнот на машината што ја користи производителот,постојат два вида маски, ”три-превиткување”и”четири-превиткување” .Она што е воведено овде е само изгледот на произведените маски: ”преклопен број” ,во однос на структурата,се уште има само три слоја не-ткаени ткаенини,па без разлика дали е три-пати или четири-превиткување,тоа не влијае на неговото заштитно дејство.Во однос на удобноста,четирите-пати маската е далеку подобра од трите-свиткана маска.Причината е што откако ќе се отвори маската и се носи,ќе се утврди дека трите-димензионален простор за дишење генериран од четворицата-пати маската е поголема од онаа на три-свиткана маска,и нема да ги притисне носот и устата. ,и не се движи горе-долу со устата кога зборува. 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Зелена(Бело еластично јаже)BG10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Зелена(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Изложеноста на вирусот и придобивките од заштитата се намалуваат со платнена маска што покрива медицинска маска】Соочени со заканувачкиот вирус Омикрон,многу експерти и лекари за превенција од епидемии, исто така, ѝ ги дадоа на јавноста клучните точки при изборот на маски.Поради високата инфективност на Омикрон,изборот на маски треба да се заснова на”блискост”како примарен клуч,носејќи N95 или CDC и националната окупација на САД.Институтот за безбедност и здравје(НИОШ)Сертифицираните KN95 респиратори со иста оценка како N95 можат ефикасно да се заштитат себеси.Познати личности кои не можат да купат N95/KN95 може да користи и медицински/хируршки маски како основа,и користете платнени маски за да постигнете поголемо запечатување. 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?