Информации за Хируршка маска Производител, добавувач од Taiwan.
CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY е една од професионални Хируршка маска производител и снабдувач со над години искуство во Taiwan. Било која количина е добредојдена. Со агресивни внимание, секогаш можеме да ви понудиме најновите статии на пазарот со најдобра цена и услуга. Ние исто така, прифати OEM, ODM ред. Со силна позадина дизајнер и производство објект, ние произведуваме за различни брендирани клиенти. Откако ќе се обиде, вие дефинитивно ќе бидете задоволни со нашите производи и услуги.

Хируршка маска

”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)-TN95_Бело4D0202W2O21G01 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Возрасни три-димензионална маска(едната страна Ш15хВ16см)Боја:БелоКвантитет:5 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【карактеристика】 Преку TTRI детекција,ефектот на филтрирање може да достигне 99.9% Високо дишење,можно е и вежбање додека се носи маска. Може да блокира 95%на не-маслени честички со дијаметар од 0.3 микрони или повеќе,вклучувајќи PM2.5. 【Зошто се вика TN95】Освен произведен во Тајван.Тајванската единица за инспекција на текстил од трета страна е「Институт за истражување на текстил во Тајван.」(кратко име:ТТРИ).Значи, Т од TN95 е еднаков на T на Тајван и T на TTRI тестот.
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_БелоBW20202W2O22A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:БелоКвантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【”Три-превиткување”v.с. ”четири-превиткување” 】Во зависност од дизајнот на машината што ја користи производителот,постојат два вида маски, ”три-превиткување”и”четири-превиткување” .Она што е воведено овде е само изгледот на произведените маски: ”преклопен број” ,во однос на структурата,се уште има само три слоја не-ткаени ткаенини,па без разлика дали е три-пати или четири-превиткување,тоа не влијае на неговото заштитно дејство.Во однос на удобноста,четирите-пати маската е далеку подобра од трите-свиткана маска.Причината е што откако ќе се отвори маската и се носи,ќе се утврди дека трите-димензионален простор за дишење генериран од четворицата-пати маската е поголема од онаа на три-свиткана маска,и нема да ги притисне носот и устата. ,и не се движи горе-долу со устата кога зборува. 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Зелена(Бело еластично јаже)BG10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Зелена(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Изложеноста на вирусот и придобивките од заштитата се намалуваат со платнена маска што покрива медицинска маска】Соочени со заканувачкиот вирус Омикрон,многу експерти и лекари за превенција од епидемии, исто така, ѝ ги дадоа на јавноста клучните точки при изборот на маски.Поради високата инфективност на Омикрон,изборот на маски треба да се заснова на”блискост”како примарен клуч,носејќи N95 или CDC и националната окупација на САД.Институтот за безбедност и здравје(НИОШ)Сертифицираните KN95 респиратори со иста оценка како N95 можат ефикасно да се заштитат себеси.Познати личности кои не можат да купат N95/KN95 може да користи и медицински/хируршки маски како основа,и користете платнени маски за да постигнете поголемо запечатување. 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Сино(Бело еластично јаже)BB10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Сино(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Медицинските маски не се повеќекратно употребливи】Сите медицински маски одобрени од Управата за храна и лекови се сингл-употреба,а производителите на лекови ќе наведат во упатството за употреба медицинските маски да не се носат подолго од 8 часа.Кога е оштетен,Ве молиме заменете го веднаш,и секогаш кога ќе ја замените медицинската маска,внимавајте да не го допирате надворешниот слој на маската и да ги контаминирате бактериите покриени на неа.Се препорачува да ја свиткате обоената страна на маската навнатре,Завиткајте го надворешниот слој на маската со бактерии,а потоа фрлете го во корпа за отпадоци,не заборавајте да не го користите повторно. 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Хируршка маска по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Хируршка маска.
Цело време, ние се нагласи развојот и да воведе нови

Хируршка маска

производи на пазарот секоја година. Нашите производи се продава добро во странство на пазарот, како што се Америка и Европа, и се позитивно оценета од страна на клиентите. Ние ги извршуваат управување начело на "квалитет е супериорен, служба е врховен, репутација е првиот", и искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите clients.We добредојде да ни се обратите за повеќе информации и со нетрпение очекуваме да работиме со вас!