Бела рамна маска

Бела рамна маска Добавувач и производител во Taiwan.
CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Бела рамна маска кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Достапно во разни бои нашата палета е многу издржлив и спектакуларно во својата завршница и затоа е во високата побарувачка од целиот свет.
Да купувате со висок квалитет Бела рамна маскапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Бела рамна маска од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan.

Бела рамна маска

достапни во различни димензии, овие може да се прилагоди според специфичните барања на нашите клиенти. Понатаму, ние се тестираат овие строго пред да се потребите на нашите клиенти. Нашите производи се во согласност со добро дефинирани индустриски стандарди и достапни на разумни стапки.
  • Бела рамна маска - BW20202W2O22A04
Бела рамна маска
модел - BW20202W2O22A04
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Бело
BW20202W2O22A04

【Стандарден】
Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјал
Функција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.
Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)
Боја:Бело
Квантитет:50 парчиња
Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлина
Место на потекло:Произведено во Тајван
Дата на истекување:5 години
Датум на производство:Прикажано на пакувањето
Забележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,Ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци.

【Без разлика каква боја е маската,во основа се додека ги совладате 4-те клучни точки,ти не’не мора да се грижите за проблемот со мешање на предниот и задниот дел】
  1. Допрете〔Груба површина нанадвор〕
  2. Парче за мост за нос〔Изложено лице нанадвор〕
  3. Лента за уво〔Кројачко лице нанадвор〕
  4. Боја〔Бело лице навнатре〕
Структурата на маската на медицинската маска е поделена на три слоја.Првиот слој е најнадворешниот слој на обоени не-ткаена ткаенина,кој се третира со анти-прскање вода за да се спречи преносот на капки;вториот слој,средниот слој,е електростатички филтер слој,кој има ефект на филтрирање на бактерии;конечно, внатрешниот слој на третиот слој е направен од вода-апсорбирачки материјал,која може да ја апсорбира пената што ја создава носителот.Затоа,ако позитивното и негативното внатре и надвор се обратат,не само што нема да има заштитен ефект,но водата-абсорбирачкиот слој ќе продолжи да апсорбира надворешни бактерии-кои содржат капки бидејќи водата-абсорбирачкиот слој е свртен кон надвор.Затоа,треба да се посвети посебно внимание при употребата!

【Заеднички проблем】
За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас:
  • Начини на плаќање и испорака
  • Кога ќе ја добијам стоката по нарачката?
  • Како да се пресметаат трошоците за испорака
  • Дали треба да платам царина?
Enquiry Now
производи Листа
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_ЦрнотоBW10102W1I11A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:ЦрнотоКвантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【”Официјална обвивка”v.с. ”Обратна обвивка” & ”Со обвивка”v.с. ”Без обвивка” 】 Официјална обвивка:Внатрешниот слој на не-ткаена ткаенина(обично бело)е аутсорсинг на надворешниот слој,а на горната и долната страна на маската се гледаат два бели рабови.Недостаток е што обрасците на горните и долните страни на надворешниот слој ќе бидат покриени со белите рабови. Обратна обвивка:Надворешната ткаенина е обвиткана навнатре кон внатрешниот слој,што може да спречи шаблонот на маската да не биде покриен по изглед.Недостаток е тоа што има два горен и долен раб каде што внатрешниот слој контактира со кожата,што може да ја намали удобноста. Со обвивка:Двете страни на маската се покриени со рабови(обично бело).Со цел да се заштити детето’нежно лице,децата’s маските често се обвиткуваат околу рабовите. Без обвивка:На двете страни на маската нема дополнителна обвивка за рабовите,што може да го задржи интегритетот на изгледот и моделот на маската.Недостаток е што двете страни може лесно да се бричат и да предизвикаат непријатност,а ремените за уши исто така релативно лесно се кршат 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Сина(Бело еластично јаже)BB10202W2O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Сина(Бело еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Блокирајте повеќе од 90%на капки/стапка на бактериска филтрација>95%за да се избегне инфекција со капки】Кога човек зборува,кивање или кашлање,итн.,капки со голема големина на честички(поголема од 5 микрони)се произведуваат.Општо земено,растојанието за летање е околу 1 метар(3 стапки);кога капките содржат патогени како вируси,близок контакт може да ја зголеми шансата за инфекција кај луѓето,повикани”инфекција со капки” .Затоа,за пациенти со инфекции на респираторниот тракт,во прилог на носење општи медицински маски за да се избегне ширење на патогени на други поради симптоми како кашлање,исто така, се препорачува пациентите со инфекции на респираторниот тракт да држат растојание од најмалку 1 метар кога разговараат со други,да се намали ризикот од инфекција со капки. 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
”Шик Совршен”МЕДИЦИНСКА МАСКА(Не-стерилни)_Сино(Сино еластично јаже)BB10202B1O21A04 【Стандарден】Материјал:Не-ткаена ткаенина,се топи-разнесени неткаен материјалФункција:Може да се носи за да се спречи инфекција помеѓу пациентите и медицинскиот персонал,но не за време на операцијата.Стандарден:Рамна маска за лице за возрасни(С17.5xH9.5см)Боја:Сино(Сино еластично јаже)Квантитет:50 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:5 годиниДатум на производство:Прикажано на пакувањетоЗабележете:Овој производ е еден-временска маска,и не се препорачува повторна употреба;при фрлање,ве молиме покријте ја маската од внатре кон надвор,прицврстете го со ластик,и фрли го во корпа за отпадоци. 【Неткаен со топење】Неткаен материјал со топење користи полипропилен(ПП)како главна суровина,распрснете ја стопената пластика низ високо-брзина топол воздух,а потоа завртете го полимерното топење низ вртење на ултра-фина млазница.Неткаен материјал со топење има пофини влакна од другите материјали.Структурата на мрежа од микрофибер може да го зголеми бројот и површината на​​влакна по единица површина,обезбедувајќи одлична заштита,термална изолација,филтрација,и апсорпција на масло.Неткаен материјал со топење се познати како”срцето на маските” . 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?