Олеснување лепенка

Висок квалитет Олеснување лепенка Добавувач, производител од Taiwan.
CHIC PERFECT BIOMEDICINE LIMITED COMPANY е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Олеснување лепенка in Taiwan во сите кориснички цени, па како да се прилагодат опциите на нашите клиенти и доставена во рок од одредена временска рамка. Нашата компанија е поддржана од супериорен и напредни производствени техники да понуди беспрекорна квалитет на производите до нашите клиенти. Тие се набавени од производителите кој користи квалитетна суровина и да ги следат регулаторните стандардите за индустријата во текот на производството. Овие се извезуваат на ниски цени и се во par со меѓународните стандарди за квалитет.
Да купувате со висок квалитет Олеснување лепенкапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Олеснување лепенка од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan.
Ние би сакале да биде вашиот најголем доверливи

Олеснување лепенка

производители, добавувачи и извозниците. Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика, нашите производи се многу заинтересирани, ве молиме контактирајте со нас. Одличен квалитет на производот и вредност од цената на реферирање. Ние со нетрпение очекуваме да добиеме вашето пребарување. pls љубезно контактирајте не за понатамошни детали.
 • Олеснување лепенка - OTH016
Олеснување лепенка
модел - OTH016
”Шик Совршен”Гипс од Moghania philippinensis
OTH016

【Стандарден】
Материјал:Moghania philippinensis(Широколисна соја)растителен екстракт,Растителен екстракт од ајуга,Екстракт од растение од азиска Toddalia,Глукозамин,Масло од пеперминт,Зимско масло,Масло од еукалиптус,Етерично масло од ѓумбир,Масло од сандалово дрво,Смола,Цинк оксид,Боење за храна
Стандарден:Ш12хВ15см,7 парчиња
Начин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлина
Место на потекло:Произведено во Тајван
Дата на истекување:Прикажано на пакувањето
Датум на производство:Прикажано на пакувањето
Како да се користи:Земете 1-2 парчиња според големината на погодената област и залепете ја на погодената област,нанесете го откако ќе ја исчистите погодената област,ефектот е подобар.
Забележете:
 1. Не е погоден за кожни рани и чиреви.
 2. За деца под две години,консултирајте се со лекар или фармацевт.
 3. Ако почувствувате симптоми како што се осип,чешање,итн.додека го користите овој производ,Ве молиме прекинете ја употребата или скратете го времетраењето на употребата.
 4. Ве молиме ставете го на ладно место подалеку од директна сончева светлина.

【Карактеристично】
 • Ладење и брзо-глума,ја ублажува болката во мускулите
 • Природни билки од Кампо,кожата-пријателски и хипоалергичен
 • Лековите против болки делуваат со апсорпција преку кожата
 • Пакувањето е дизајнирано со синџир за штипки,кој може да се складира повеќекратно и има основна влажност-функција за докажување.

【Разликата помеѓу ладни и топли налепници】
термички фластер:Обично содржи состојки за паста од чили.Произведува топло чувство на кожата и привремено ја ублажува болката блокирајќи ја нервната спроводливост на болката.Посоодветна за хронична болка.На пример,во периодот на ремисија на повреда на зглобовите,и нема видливо локално црвенило,оток,топлина и болка.
кул лепенка:Обично содржи состојки од нане.Привремено ублажете ја болката создавајќи чувство на ладење на кожата.Подобро за акутна болка.На пример,акутни воспалителни реакции како црвенило,оток,топлина,и болка предизвикана од исчашувања и контузии.

【Заеднички проблем】
За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас:
 • Начини на плаќање и испорака
 • Кога ќе ја добијам стоката по нарачката?
 • Како да се пресметаат трошоците за испорака
 • Дали треба да платам царина?
Enquiry Now
производи Листа
”Шик Совршен”Гипс од Moghania philippinensisOTH016 【Стандарден】Материјал:Moghania philippinensis(Широколисна соја)растителен екстракт,Растителен екстракт од ајуга,Екстракт од растение од азиска Toddalia,Глукозамин,Масло од пеперминт,Зимско масло,Масло од еукалиптус,Етерично масло од ѓумбир,Масло од сандалово дрво,Смола,Цинк оксид,Боење за хранаСтандарден:Ш12хВ15см,7 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:Прикажано на пакувањетоДатум на производство:Прикажано на пакувањетоКако да се користи:Земете 1-2 парчиња според големината на погодената област и залепете ја на погодената област,нанесете го откако ќе ја исчистите погодената област,ефектот е подобар.Забележете: Не е погоден за кожни рани и чиреви. За деца под две години,консултирајте се со лекар или фармацевт. Ако почувствувате симптоми како што се осип,чешање,итн.додека го користите овој производ,Ве молиме прекинете ја употребата или скратете го времетраењето на употребата. Ве молиме ставете го на ладно место подалеку од директна сончева светлина. 【Карактеристично】Производите содржат есенцијални масла,различни видови на етерични масла имаат различни ефекти,но повеќето есенцијални масла ги имаат следните својства: Зајакнете го духот Ослободете го заморот Помогнете да спиете удобно Ослободете ја напнатоста и анксиозноста Олеснување на респираторната непријатност Често се користи во ароматерапија и други работи кои му помагаат на телото и умот. 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
”Шик Совршен”Гипс од Moghania philippinensisOTH016 【Стандарден】Материјал:Moghania philippinensis(Широколисна соја)растителен екстракт,Растителен екстракт од ајуга,Екстракт од растение од азиска Toddalia,Глукозамин,Масло од пеперминт,Зимско масло,Масло од еукалиптус,Етерично масло од ѓумбир,Масло од сандалово дрво,Смола,Цинк оксид,Боење за хранаСтандарден:Ш12хВ15см,7 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:Прикажано на пакувањетоДатум на производство:Прикажано на пакувањетоКако да се користи:Земете 1-2 парчиња според големината на погодената област и залепете ја на погодената област,нанесете го откако ќе ја исчистите погодената област,ефектот е подобар. Забележете: Не е погоден за кожни рани и чиреви. За деца под две години,консултирајте се со лекар или фармацевт. Ако почувствувате симптоми како што се осип,чешање,итн.додека го користите овој производ,Ве молиме прекинете ја употребата или скратете го времетраењето на употребата. Ве молиме ставете го на ладно место подалеку од директна сончева светлина. 【Карактеристично】Производот содржи голем број на екстракти,а екстрактот е течна материја во која растенијата,плодови,и билки(наведени како екстракти)се натопени во специфичен раствор,а хранливите материи во екстрактот се раствораат во течноста за натопување,па екстрактот е богат со Ги содржи хранливите материи од екстрактот,речиси еквивалентно на суштината.Следниве се ефектите од секој екстракт: Јас-Тиао Гунг(Глицин томентела)Растителен екстракт-Има аналгетик,анти-воспалителни и заштитни ефекти врз мозочното ткиво и крвта-мозочна бариера на акутна субарахноидална хеморагија(ASAH). Екстракт од Ајуга Туркештаница-Регулира Чи,го храни и зајакнува телото. Екстракт од Toddalia asiatica-Може да го растера ветерот и да ја ублажи болката,дисперзирање на стаза на крвта и запирање на крварењето,детоксикација и намалување на отокот,мирисна и го оживува стомакот,антималарични и антипиретици,лекување на ревматска артралгија,болки во долниот дел на грбот,болки во стомакот,дисменореа,аменореа,трауматска повреда,повраќање крв поради повреда на породувањето,епистакса,стаза метрорагија,Отров од карбункул,ладно и студено,итн. 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
”Шик Совршен”Гипс од Moghania philippinensisOTH016 【Стандарден】Материјал:Moghania philippinensis(Широколисна соја)растителен екстракт,Растителен екстракт од ајуга,Екстракт од растение од азиска Toddalia,Глукозамин,Масло од пеперминт,Зимско масло,Масло од еукалиптус,Етерично масло од ѓумбир,Масло од сандалово дрво,Смола,Цинк оксид,Боење за хранаСтандарден:Ш12хВ15см,7 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:Прикажано на пакувањетоДатум на производство:Прикажано на пакувањетоКако да се користи:Земете 1-2 парчиња според големината на погодената област и залепете ја на погодената област,нанесете го откако ќе ја исчистите погодената област,ефектот е подобар. Забележете: Не е погоден за кожни рани и чиреви. За деца под две години,консултирајте се со лекар или фармацевт. Ако почувствувате симптоми како што се осип,чешање,итн.додека го користите овој производ,Ве молиме прекинете ја употребата или скратете го времетраењето на употребата. Ве молиме ставете го на ладно место подалеку од директна сончева светлина. 【Карактеристично】Есенцијални масла,познати и како западни билки.Главните функции на секое есенцијално масло се како што следува: Етерично масло од пеперминт-Помага да се излади,ублажување на болки во мускулите,и освежи го умот. Зимско етерично масло-Има адстрингентно,диуретик и возбудлив ефект. Етерично масло од еукалиптус-Свежата арома помага да се фокусирате и ефикасно ги смирува мускулите. Етерично масло Галангал-Може да го подобри мукозитот и диспнеата,и може да се користи за подобрување на надуеност и варење,загрејте го стомакот,ублажување на болката,отфрли ветер,и го отфрли студот.Куркуминот содржан во галангал има анти-ефекти на ракот. Масло од сандалово дрво-Урамнотежено есенцијално масло кое може да ја балансира и омекне кожата,подобрување на сувоста,осветли текстурата,промовирање на растот на клетките на кожата,брзо се опорави од рани или лузни,а потоа имаат ефект на еластичност и затегнување,сува егзема,траума,итн.се ефективни,особено погоден за стареење,сува и дехидрирана кожа и одржување на вратот. 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
”Шик Совршен”Гипс од Moghania philippinensisOTH016 【Стандарден】Материјал:Moghania philippinensis(Широколисна соја)растителен екстракт,Растителен екстракт од ајуга,Екстракт од растение од азиска Toddalia,Глукозамин,Масло од пеперминт,Зимско масло,Масло од еукалиптус,Етерично масло од ѓумбир,Масло од сандалово дрво,Смола,Цинк оксид,Боење за хранаСтандарден:Ш12хВ15см,7 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:Прикажано на пакувањетоДатум на производство:Прикажано на пакувањетоКако да се користи:Земете 1-2 парчиња според големината на погодената област и залепете ја на погодената област,нанесете го откако ќе ја исчистите погодената област,ефектот е подобар. Забележете: Не е погоден за кожни рани и чиреви. За деца под две години,консултирајте се со лекар или фармацевт. Ако почувствувате симптоми како што се осип,чешање,итн.додека го користите овој производ,Ве молиме прекинете ја употребата или скратете го времетраењето на употребата. Ве молиме ставете го на ладно место подалеку од директна сончева светлина. 【Дали е есенцијално масло и”нафта” ?】Етеричните масла се нарекуваат масла поради нивната висока течност,течна текстура,но тие се суштински различни од она што генерално го мислиме како растителни масла. Од цветовите се извлекуваат есенцијални масла,лисја,стебла,корени или плодови на растенија. Главна состојка:без масна киселина,тоа е органско соединение кое го создаваат растенијата преку фотосинтеза. Високо испарливи во контакт со воздух. Етеричните масла се растворливи во алкохол и разни масла. 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
”Шик Совршен”Гипс од Moghania philippinensisOTH016 【Стандарден】Материјал:Moghania philippinensis(Широколисна соја)растителен екстракт,Растителен екстракт од ајуга,Екстракт од растение од азиска Toddalia,Глукозамин,Масло од пеперминт,Зимско масло,Масло од еукалиптус,Етерично масло од ѓумбир,Масло од сандалово дрво,Смола,Цинк оксид,Боење за хранаСтандарден:Ш12хВ15см,7 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:Прикажано на пакувањетоДатум на производство:Прикажано на пакувањетоКако да се користи:Земете 1-2 парчиња според големината на погодената област и залепете ја на погодената област,нанесете го откако ќе ја исчистите погодената област,ефектот е подобар. Забележете: Не е погоден за кожни рани и чиреви. За деца под две години,консултирајте се со лекар или фармацевт. Ако почувствувате симптоми како што се осип,чешање,итн.додека го користите овој производ,Ве молиме прекинете ја употребата или скратете го времетраењето на употребата. Ве молиме ставете го на ладно место подалеку од директна сончева светлина. 【Зошто растенијата произведуваат есенцијални масла?】Етеричните масла играат важна улога во растот на растенијата и се растение’себе-механизам за заштита со следните важни функции: Спречете губење на вода,прилагодете ја температурата,одржување на сопствената физиолошка функција. Заштитете ги растенијата од бактерии и спречувајте болести. Привлекува одредени инсекти или животни кои се корисни. Избегнувајте пристап на штетни инсекти или микроорганизми. 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?
”Шик Совршен”Гипс од Moghania philippinensisOTH016 【Стандарден】Материјал:Moghania philippinensis(Широколисна соја)растителен екстракт,Растителен екстракт од ајуга,Екстракт од растение од азиска Toddalia,Глукозамин,Масло од пеперминт,Зимско масло,Масло од еукалиптус,Етерично масло од ѓумбир,Масло од сандалово дрво,Смола,Цинк оксид,Боење за хранаСтандарден:Ш12хВ15см,7 парчињаНачин на складирање:Ве молиме чувајте го на ладно и темно место;избегнувајте директна сончева светлинаМесто на потекло:Произведено во ТајванДата на истекување:Прикажано на пакувањетоДатум на производство:Прикажано на пакувањетоКако да се користи:Земете 1-2 парчиња според големината на погодената област и залепете ја на погодената област,нанесете го откако ќе ја исчистите погодената област,ефектот е подобар. Забележете: Не е погоден за кожни рани и чиреви. За деца под две години,консултирајте се со лекар или фармацевт. Ако почувствувате симптоми како што се осип,чешање,итн.додека го користите овој производ,Ве молиме прекинете ја употребата или скратете го времетраењето на употребата. Ве молиме ставете го на ладно место подалеку од директна сончева светлина. 【Единечно есенцијално масло v.с.комбинација на есенцијални масла】 Единечно есенцијално масло:Извлечена од еден вид и специфичен дел од растение,има своја специфична ефикасност и карактеристики на хемискиот состав.Ако е првпат да дојде во контакт со етерични масла,се препорачува прво да користите единечни есенцијални масла и да се запознаете со мирисот и употребата на различните есенцијални масла. Комбинација на есенцијални масла:За целите на исцелување,тоа е есенцијално масло подготвено со употреба на две или повеќе единечни есенцијални масла и следење на специфичен сооднос.По синергетскиот ефект на сложените есенцијални масла,интеракцијата помеѓу неколку есенцијални масла ќе го удвои целокупниот ефект.Ако се користи само едно есенцијално масло,истиот ефект не може да се постигне. 【Заеднички проблем】За следните прашања,ве молиме контактирајте со нас: Начини на плаќање и испорака Кога ќе ја добијам стоката по нарачката? Како да се пресметаат трошоците за испорака Дали треба да платам царина?